واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

پنجشنبه 23 مرداد 1399

دستاوردها

درخشش تیم های رباتیک واحدپردیس در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۸
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه, دستاوردها
  • 29 اردیبهشت 1397
  • درخشش تیم های رباتیک واحدپردیس در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۸

  • دکتر علیرضا خدایاری سرپرست حوزه پژوهش و فناوری واحد پردیس از درخشش تیم های رباتیک واحد پردیس در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۸ خبر داد.

دکتر علیرضا خدایاری سرپرست حوزه پژوهش و فناوری واحد پردیس از درخشش تیم های رباتیک واحد پردیس در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۸ خبر داد.

وی افزود در این مسابقات تیم‌های واحد پردیس در دو لیگ ربات های صنعتی و ربات های نمایشی شرکت کردند. که تیم ربات صنعتی پردیس در اولین بار حضور در این مسابقات پس از تیم MRL واحد قزوین دوم شد و مقام سوم مسابقات را از کمیته فنی دریافت کرد.همچنین در این مسابقات با حضور آقای دکتر ستاری معاونت محترم فناوری ریاست جمهوری، آقای دکتر رنجبر معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از ویلچر نکسوس، بعنوان  ویلچر الکتریکی با قابلیت ایستاده برای معلولان حرکتی رونمایی شد. هدف از اجرای این پروژه کمک به معلولین حرکتی در دسترسی به فضای کاری گسترده تر و همچنین ارتقا شاخص های سلامتی آنان ازجمله بهبود سیستم گوارشی و تنفسی است. که پس از هربار شارژ کامل توانایی پیمایش ۳۰ کیلومتر و بمدت زمان ۳ ساعت کار دائم را داراست. این ویلچر در سه وضعیت نشسته، ایستاده و تخت قابل استفاده بوده و تغییر وضعیت به سادگی و کمتر از ۳۰ ثانیه به کمک اهرم کنترل و توسط خود کاربر صورت می گیرد.

این تیم در لیگ برتر ربات­های نمایشی مقام اول را کسب نمود و مورد تقدیر تمامی بازدیدکنندگان قرار گرفت.