واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399

اخبار دانشگاه

بازدید دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دستاوردهای فناوری  دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 16 فروردین 1397
  • بازدید دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دستاوردهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

دکتر علیرضا خدایاری سرپرست حوزه پژوهش و فناوری واحد  پردیس، صبح امروز در افتتاحیه سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۸ از حضور دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه آقای دکتر رنجبر معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، آقای دکتر ثمری مدیر کل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر موسی خانی رئیس کمیته روبوکاپ ایران برای بازدید از آخرین دستاوردهای واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد. وي گفت كه واحد پردیس در سه لیگ ربات های پرنده، ربات های نمایشی و ربات های صنعتی در این مسابقات شرکت نموده است.

در این بازدید آقای دکتر چراغپور رييس مركز رشد و سرپرست تیم رباتیک واحد پردیس با بیان توضیحات در مورد دستاوردهای واحد پردیس، از رونمایی، ساخت تجاری سازی ربات نکسوس اولین ربات هوشمند ایستاده ساخت ایران در واحد پردیس خبر داد و بازدیدکنندگان را با نحوه عملکرد ربات در شرایط کاری آشنا كرد.

در این مراسم آقای دکتر ستاری با تقدیر از فعالیت‌های تیم رباتیک واحد پردیس، تأکید فراوانی به ساخت و تجاری سازی این محصولات در قالب شرکت های دانش بنیان و تولید و بومی سازی این محصول در ایران کردند. همچنين ایشان با توجه به کارهای انجام شده در واحد پردیس و سیاست ریاست عالی دانشگاه در تعیین ماموریت این واحد و با توجه به همسایگی واحد با پارک علم و فناوری پردیس در همکاری هرچه بیشتر اساتید دانشگاه و شرکت های پارک تاکید کردند.

آقای دکتر رنجبر نيز با تقدیر از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی تیم ها بر ماموریت واحد پردیس دانشگاه آزاد به عنوان واحد نوآور و فناور تاکید کردند.